Zakład Gospodarki Komunalnej

w Sadownem

Certyfikat

Przydatne linki:

Statystyki

Użytkowników:
1
Artykułów:
45
Zakładek:
7
Odsłon artykułów:
129624

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny


Zakład Gospodarki Komunalnej w Sadownem prowadzi punkt zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Punkt mieści się przy ul. Strażackiej 26 w Sadownem.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przyjmowany jest bezpłatnie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

Godziny otwarcia punktu zbiórki:
Poniedziałek – Piątek 8.00 – 16.00
tel. (25) 675-32-40 lub (25) 675-32-04


Sposób postępowania ze zużytym
sprzętem elektrycznym i elektronicznym

1. Co to są elektrośmieci?

Elektrośmieci to wszystkie zużyte i stare sprzęty elektryczne i elektroniczne działające na prąd lub baterie – np. pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, komputery, mp3, telewizory, a także świetlówki itp.

2. Nie wyrzucaj elektrośmieci do śmietnika ani nie porzucaj w lesie!

Nie porzucaj elektrośmieci w lasach, w przydrożnych rowach, na złomowisku ani na śmietniku. Mogą stanowić zagrożenie dla Twojego zdrowia i dla środowiska, ponieważ często zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które dosyć łatwo przedostają się z uszkodzonych bądź rozebranych na części zużytych urządzeń do gleby, potem wód gruntowych oraz powietrza.

3. Przynieś elektrośmieci do punktu zbierania lub do sklepu!

Ustawowo mieszkańcy mają zagwarantowaną możliwość bezpłatnego oddania zużytego sprzętu poprzez:

  • oddanie sprzętu do sklepu przy zakupie nowego (np. kupując nowy telewizor możemy zostawić stary). Od 01 stycznia 2009r.możemyrównież zostawić zużyty sprzęt w punkcie serwisowym jeśli zostanie stwierdzone, iż nie nadaje się on do naprawy
  • przyniesienie sprzętu do punktu zbiórki – na terenie Gminy Sadowne punkt zbiórki mieści się przy ul. Strażackiej 26, który prowadzony jest przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Sadownem. 

Zużyty sprzęt przyjmowany jest bezpłatnie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym: 675-32-40; 675-32-04.

4. Nie demontuj sam elektrośmieci!

Demontaż to skomplikowany proces, który powinien być wykonywany w specjalistycznych zakładach, przez doświadczonych techników i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Zużyty sprzęt może zawierać substancje niebezpieczne dla Twojego zdrowia lub środowiska tj. freon, rtęć, kadm, brom, azbest

5. Nie chomikuj elektrośmieci w domu!

Nie warto przechowywać zużytych sprzętów w piwnicy, na strychu czy w garażu – źle zagospodarowane elektrośmieci stwarzają zagrożenie dla środowiska naturalnego. W ten sposób również marnotrawią się cenne surowce, które mogą być odzyskiwane i wykorzystane w produkcji nowych urządzeń.

Imieniny

Dzisiaj jest: 12 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon

Kalendarz

loader

Lokalizacja